Vural Ak: Ramazan ayında yarış olmaz!

cheshy

Sorunlu zihnimin mahsülü bu
Yönetici
🔰 Moderator 🔰
Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Türkiye'nin 2021 Formula 1 takviminde Vietnam'dan boşalan yeri alabileceği iddialarını şimdiden yalanladı.
Vural Ak: Ramazan ayında yarış olmaz!


Formula 1'in 2021 takvimi geride bıraktığımız günlerde yayınlanmış ve Türkiye takvimde yer almamıştı. 25 Nisan'da yapılması planlanan Vietnam GP'nin siyasi sebeplerle takvimden düştüğü duyuruldu.

Vietnam'dan boşalan bu konum için Türkiye ve Portekiz GP'lerinden birisinin geçeceği iddiaları gündeme geldi.

Motorsport.Com'un haberine göre; 9 senelik aradan sonra bu yıl koronavirüs sayesinde takvime dönen Türkiye GP için Nisan ayındaki boşluğu değerlendirebileceği düşünülse de Vural Ak bu ihtimali, Ramazan ayına denk geliyor olması sebebiyle reddetti.

Reuters'a konuşan Ak, "Müslüman ülkelerinde Ramazan ayında yarış düzenlenmez çünkü taraftarlar oruç tutarken yarışlara gitmezler. Ramazan ayına yarış koymayız." dedi.

Buna karşı Ak, diğer bir tarih boyunca yarış yapmak için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Ak, "Tek seferlik yarış için çalışmıyoruz. Bu kadar emeği tek bir yarış için vermedik." dedi.

Perşembe günü, Formula 1'in Sportif Direktörü Steve Nielsen, Vietnam GP'den boşalan yeri Türkiye'nin alıp almayacağını bilmediğini söylemişti ancak Nielsen, görüşmelerin olumlu sonuçlanabileceğini belirtti.

2021'de takvimde yer almaları halinde devletin yarışı destekleyip desteklemeyeceği sorulduğunda Ak, "Biz ilk raundu kazandık ve yarışı yaptık. Bu yarış için devletin cebinden tek bir kuruş dahi çıkmadı. Onlar mutlu, biz mutluyuz. Artık gelecek sene ve sonraki yıllar için daha büyük oynuyoruz. COVID sürecini atlatırsak, özel sektörün dinamikleri ve büyüyen ekonomimizin gücüyle şüphesiz 10 yıl boyunca İstanbul'da Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapabiliriz." dedi.
 

Online istatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
127
Çevrimiçi ziyaretçiler
155
Toplam ziyaretçi
282
Üst Alt