SON DAKİKA | EuroLeague yönetimi, Zenit'i hükmen mağlup saydı

cheshy

Sorunlu zihnimin mahsülü bu
Yönetici
🔰 Moderator 🔰
THY EuroLeague Basketbol Disiplin Komitesi, 8 oyuncusu ile birlikte 4 antrenöründe koronavirüs tespit edilen Zenit St. Petersburg'un çıkamadığı Baskonia ve Valencia maçlarında hükmen mağlup sayılmasına karar verdi.

SON DAKİKA | EuroLeague yönetimi, Zenit'i hükmen mağlup saydı

Rusya’nın Zenit Basketbol Takımı, kulüpteki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle THY Avrupa Ligi’nde iptal edilen iki maçta hükmen mağlup sayıldı. THY Avrupa Ligi’nden yapılan açıklamada, Zenit’in TD Systems Baskonia ve Valencia ile oynaması gereken maçlarda 20-0 hükmen mağlup ilan edildiği belirtildi.


Yapılan açıklama şu şekilde:

"EuroLeague Basketbol Disiplin Komitesi, Zenit St. Petersburg'u 13 Ekim'de oynaması gereken 3. haftadaki Baskonia ve 15 Ekim'de oynaması gereken 4. haftadaki Valencia maçlarında 20-0 hükmen mağlup ilan etmiştir. Disiplin Komitesi, bu kararını koronavirüs nedeniyle ilan edilen 2020-21 EuroLeague Basketbol Özel Kuralları çerçevesinde vermiştir. Zenit St. Petersburg, koronavirüs testleri pozitif çıktığı için esame listesine 8 oyuncu yazamayacağını deklare etmiştir."

LİG MAÇLARI DA İPTAL EDİLMİŞTİ

8 basketbolcu, 4 antrenör ve 1 masöründe koronavirüs tespit edilen Zenit’in, maç kadrosu için en az 8 oyuncu bildirememesi nedeniyle lig karşılaşmaları iptal edilmişti.
 

Online istatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
83
Çevrimiçi ziyaretçiler
189
Toplam ziyaretçi
272
Üst Alt