Capcom, Konami ve Sega, artık Global Espor Federasyonu üyesi

cheshy

Sorunlu zihnimin mahsülü bu
Yönetici
🔰 Moderator 🔰
Capcom, Konami ve Sega, artık Global Espor Federasyonu üyesi

Japonya merkezli oyun yapım ve yayın firmaları Konami, Sega ve Capcom, Global Espor Federasyonu tarafından yapılan son duyuruya göre, bu birliğin bir üyesi haline geldiler. Dünya devi yayıncılar, Global Espor Federasyonu üyesi olmanın yanı sıra, yakın zamanda duyurulan Yayıncılar ve Geliştiriciler Danışma Konseyi’ne (PDAC) de katıldı.

2019 yılının son aylarında Global Espor Federasyonu’nun hayata geçmesinden bu yana ilk kez oyun yayıncıları bu federasyonun bir üyesi haline geliyor. Esports Insider tarafından belirtilene göre geçen bu sürede International Surfing Association da dahil olmak üzere birçok spor federasyonu GEF üyesi oldu.

Global Espor Federasyonu başkanı Chris Chan yaptığı açıklamada “Dokuz ay önce, GEF, dünyanın espor topluluğunu bir araya getirmek için bir hırsla kuruldu. Misyonumuz, farklı paydaşları tek, küresel, kapsayıcı bir platformda bir araya getirmektir. Büyüdükçe dinlemeye ve uyum sağlamaya devam ettik.” ve “Dünyanın yayıncılarının ve geliştiricilerinin temel öneminin farkındayız ve Capcom, Konami ve Sega’yı GEF ve PDAC üyeleri olarak memnuniyetle karşılıyoruz. GEF’in esporların geliştirilmesi ve daha parlak bir geleceğin yolunu birlikte belirlemeye yönelik girişimlerine birlikte devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.
 

Online istatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
125
Çevrimiçi ziyaretçiler
206
Toplam ziyaretçi
331
Üst Alt