2020 Dünya Şampiyonası Ön Eleme aşaması finalleri başlıyor!

cheshy

Sorunlu zihnimin mahsülü bu
⚽ Kayıtlı Üye ⚽
2020 Dünya Şampiyonası Ön Eleme aşaması finalleri başlıyor!

2020 Dünya Şampiyonası Ön Eleme aşamasında artık sona geldik. Ana gruplara çıkacak son iki takımın belirleneceği final mücadeleleri saat 09:00da başlıyor!

Papara SuperMassive‘in de bulunduğu A grubunda Team Liquid grubu birinci bitirmeyi başardı. Böylece gruptan direkt olarak üst tura çıkmayı garantilediler. İkinci sırayı büyük bir başarıya imza atan Legacy Esports alırken üç ve dördüncü sırayı da SUP ve MAD Lions almayı başardı. Brezilya temsilcisi INTZ ise gruplarda sadece bir galibiyet alarak evine döndü.

B grubunda da sürpriz bir şekilde PSG Talon grubu lider bitirerek direkt olarak Ana gruplara çıktı. Takımlarında üç yedek oyuncu ile bunu başaran ekip bir üst tura korkutucu bir rakip olarak çıkıyor. Bu grupta ikinci sırayı ise Rusya temsilcisi Unicorns Of Love aldı. Özellikle yaptıkları esnek tercihlerle adından söz ettiren takım iyi bir performansla grubu burada kapatmayı başardı. Üç ve dördüncü sırayı da Rainbow7 ve LGD paylaştı.

Grupların üç ve dördüncü sırayı alan takımları arasında dün Ön Eleme aşaması 2.tur mücadeleleri oynandı. A grubunda SuperMassive, MAD’in karşısına çıktı ve yakın bir seri oynayarak rakibini 3-2 geçmeyi başardı. R7 ile LGD arasında oynanan seri ise LGD için tek taraflıydı. Grup aşamasında beklenilenin çok altında oynayan LGD, beş maçlık serileri gelindiğinde mükemmele yakın bir oyun ortaya koydu. Hala ufak tefek eksikleri olsa da bir Çin takımı olarak korkutucu görünüyorlar.

2.tur mücadelelerini kazanan takımlar diğer grubun ikincileri ile eşleşmiş oldu. Bu beş maçlık serileri kazanan iki takım, Ana gruplara katılan son iki takım olacak. Mücadelelerin saatleri ise şu şekilde:

  • 09:00 – Legacy Esports – LGD
  • Yaklaşık 13:00 – Unicorns Of Love – Papara SuperMassive
 
Üst Alt